Најнови вести

Заменик министерот за надворешни работи Фатмире Исаки учествуваше на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите учеснички во Централно Европската Иницијатива преку видео конференциски формат

24 јуни 2021

Османи на Скопје економскиот форум: Регионалната соработка клучна за стабилност и трансформација на Регионот

23 јуни 2021

Средба Османи-Линде: Северна Македонија покажува голема сериозност и посветеност во меѓународните односи

22 јуни 2021

Османи на Линде и го врачи постхумното признание за Ана Линд, по повод 30 години независност

22 јуни 2021

Османи се сретна со амбасадорите на Португалија и Белгија, Пиња и Мерис

22 јуни 2021

Втора средба на Османи и Стоев во Анталија

21 јуни 2021

Османи на средба со Чавушоглу на маргините од состанокот на ПСЈИЕ

18 јуни 2021

Османи од состанокот на ПСЈИЕ во Анталија: Преку регионалната соработка ние ги надминуваме разликите кои го оптоваруваат Регионот

18 јуни 2021

Средба Османи-Стоев во Анталија

17 јуни 2021

ЕУ и односите со Бугарија во фокус на излагањето на министерот Османи пред Комисијата за надворешна политика

17 јуни 2021
Страница 1 од 35